Kris Blog

Rowerem po Brazylii.. więcej »
0
 
Z Clorindy płynęliśmy małą barką przez rzekę Paragwaj, która jest naturalną granicą między Argentyną i Paragwajem. Po drugiej stronie widać było malutkie łodzie przycumowane do piaszczystego brzegu i drewniane chaty rybackie stojące na palach... więcej »
0
 
Początkiem kwietnia przekroczyliśmy Cieśninę Magellana. Minęliśmy po drodze tylko kilka domów, które znajdowały się na pustynnych pampach, gdzie kępy traw falowały pod wpływem wiatru. Czasem pojawiały się stada owiec, guanako, strusi a nawet lisy... więcej »
3
 
Lądowanie w Buenos Aires wydało się dość miękkie. Przelatując nad Atlantykiem znalazłem się w bliżej mi znanej kulturze europejskiej. Ubrania, kawiarnie, europejska architektura... więcej »
1
 
RPA
Do Południowej Afryki wjechałem dobrze uprzedzony. Pogłoski o tym kraju krążyły między zwrotnikami. Spisywałem wszystkie by je skonfrontować oraz zweryfikować własnymi oczami... więcej »
3
 
Botswana to największe, pozytywne zaskoczenie tej podróży! Przytaczam przykład tego kraju, gdy ktoś mnie zanudza polityką. Gdy jest mi zimno i pada deszcz, tęsknię. Tam usłyszałem ciszę. Zauważyłem kolory szarego buszu. Spacerując po krzakach przeniosłem się w czwarty wymiar,słuchając śpiewu ptaków... więcej »
2
 
Droga się skończyła. Przede mną rzeka Ruvuma. Po drugiej jej stronie rysuje się brzeg Mozambiku. Nie ma tu mostu, wiec na drugi brzeg musieliśmy przeprawić się rybacka łodzią. Rowery zmieściły się na ścisk! Mała łódka zakołysała się i po chwili odbiliśmy od brzegu... więcej »
0
 
Mango, kokosy, ananasy, banany, awokado, pomarańcze, cytryny, liczi, jack fruit, arbuzy, stafeli (sour sop), fukumi, pamba, jam, chlebowiec, maniok, dynie, słodkie ziemniaki, kukurydza, słoneczniki, artemisia, ryż, fasola, pomidory, marchew, papryka, orzechy ziemne, orzechy nerkowca.. więcej »
2
 
Przepiękne stare miasto z typowo arabską zabudową. Wąskie urokliwe uliczki przesiąknięte historią. Do niemalże każdej kamienicy wchodzi się przez pięknie rzeźbione drzwi. Małe sklepiki z przyprawami, pamiątkami, wielki rybny market wyczuwalny z daleka.. więcej »
1
 
Drodzy przyjaciele! Dla Was słoneczny przekaz emitujący energię okrążającą świat. Jedźcie z nami dokoła globu:).. więcej »
0